Aliexpress İstanbul Mağazaları

AliExpress İstanbul Mağazaları Nerede Bulunuyor?

AliExpress İstanbul mağazaları her gün artmaya devam etmekte. AliExpress Türkiye deposu iletişimiyle satış ağlarını arttırmak isteyen perakende satıcıları, AliExpress Türkiye şubesini açarak Türk müşterilere hizmet vermeye devam ediyor.

Çin tabanlı perakende satış platformu olan AliExpress ülkemizden yapılan yurt dışı alışverişlerinde en çok tercih edilen platformlardan bir tanesi.

Genellikle satıcılarını Çinlilerden oluşturan bu platform, son zamanlarda satıcılarının farklı ülkelere de şube açmasına olanak sağladı. Böylelikle hem paketleme sürecinin uzunluğundan yakınan hem de gümrük vergisi ödemek istemeyen kullanıcılar için bir alternatif oluşturulmuş oldu.

Çinli birçok satıcının da AliExpress İstanbul mağazalarını açarak İstanbul’da kendi depolarını oluşturduğunu görüyoruz.

AliExpress Türkiye Deposu İletişim

AliExpress İstanbul mağazalarının yanı sıra Ankara ve İzmir şehirlerinde de depo açabilen satıcıların birinci amacı gümrük vergisi fiyatlandırmasını müşterileri için tamamen ortadan kaldırmak. AliExpress İstanbul mağazalarıyla bu duruma iyi bir çözüm bulan satıcıların sayısı da her geçen gün artıyor.

Müşteriler içinse AliExpress Türkiye deposu iletişimini sağlamanın birebir herhangi bir yolu bulunmuyor. Eğer AliExpress Türkiye deposu iletişimini kurmak istiyorsanız AliExpress Türkiye şubesi bulunan herhangi bir satıcıyla internet üzerinden konuşmanız gerekli.

AliExpress Türkiye Şubesi

AliExpress Türkiye şubesi bulunan satıcıları bulmanız içinse yapmanız gereken adımlar aslında oldukça basit, bu konu hakkında hem mobil platformlar hem de masaüstüler için yaptığımız anlatıma aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Masaüstü için;

  • AliExpress masaüstü sitesini açın.
  • Sağ üst tarafta bulunan bayrak simgesine tıklayarak dili Türkçe ve para birimini de TRY olarak seçin.
  • Herhangi bir arama sayfasında fiyat sekmesinin yanında bulunan “gelen gemi” seçeneğini Turkey olarak ayarlayın.

Mobil için;

  • AliExperss mobil uygulamasını açın.
  • Uygulama dilini Türkçe ve para birimini de TRY olarak seçin.
  • Mobil uygulama üzerinden arama yaptığınız zaman sağ üst tarafta çıkan filtre butonuna tıklayın.
  • Filtre butonuna tıkladıktan sonra sağ tarafta açılan sekmeden gelen gemi bölümünü Turkey olarak seçin.

Bahsettiğimiz bu yöntemlerle birlikte siz de Türkiye’de mağazası ya da deposu bulunan satıcıları filtreleyebilirsiniz. Genellikle Türk kargo şirketleriyle çalışan bu satıcılardan yapacağınız siparişlerde kargonuzun daha hızlı geleceğini ve herhangi bir gümrük vergisi ödemeyeceğinizi de hatırlatalım.

 

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu