Çin alışveriş siteleri 2021 yılında büyük trafik gördü, özellikle pandemi süreciyle beraber Çin alışveriş siteleri 2021 yılının son çeyreğinde bu trafiği daha da arttırdı. Yurt dışı alışveriş siteleri 2021 yılında Türkiye’den de çok fazla sipariş aldı, AliExpress alışveriş sitesi bunlardan sadece bir tanesi.

Çin alışveriş siteleri 2021 yılında başarılı olarak sayılabilecek istatistiklerini 2021’ye de yayma amacında. Özellikle Çin tabanlı olan Banggood, Gearbest, Alibaba ve AliExpress alışveriş siteleri bu konuda başı çekiyor. 2021 yılı planları arasında dağıtım ağını arttırma fikri olan bu Çin alışveriş siteleri 2021’de yaptıkları gibi şüphesiz Türkiye’ye de özel bir çalışma yapacaklardır.

AliExpress Alışveriş

Yurt dışı satın alımlarında akla ilk gelen AliExpress alışveriş sitesi, sistemini gün geçtikçe daha fazla geliştirmekte.

Farklı satıcılarla sizi buluşturan ve belki de Türkiye’de hiç bulamayacağınız ürünleri bulmanızı sağlayan popüler perakende platformunda sipariş yapmak artık hiç olmadığı kadar kolay.

Siz de Türkiye’ye gönderim yapan satıcıları platform üzerinden bularak rahatlıkla istediğiniz ürünleri sipariş edebilirsiniz, ancak yapacağınız siparişlerde Türkiye’ye gelecek olan ürünün kargo ücretine ve satıcının daha önce Türkiye’ye gönderim yapıp yapmadığına dikkat etmenizi öneriyoruz.

Daha önceki satışlarından olumlu geri dönüşler almış kişilerden yapacağınız siparişlerde muhtemelen sorun yaşamazsınız.

Yurt Dışı Alışveriş Siteleri

Yurt dışı alışveriş siteleri 2021 yılında etkinliğini büyük oranda arttırdı demiştik, sadece AliExpress’le sınırlı olmayan bazı yurt dışı alışveriş siteleri 2021’de olduğu gibi 2021’de de Türkiye’ye hizmet vermeye devam edecek.

En popüler olarak Amazon, eBay, Gearbest, Alibaba ve Banggod şeklinde sıralanabilecek bu platformlardan rahatlıkla siparişler verebilirsiniz.

Yurt Dışı Alışveriş Siteleri 2021

Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışından isteyeceğiniz her siparişte devlete ödemeniz gereken bir gümrük vergisi olduğunu hatırlatalım.

Eğer sadece ticari amaçlı olmayan mallarda geçerli olan ve aylık olarak toplamda 5 adet ile sınırlandırılmış sipariş hakkınızdan yararlanmak istiyorsanız Avrupa’dan gelen mallara fiyatı kadar %18, Avrupa dışından gelen mallaraysa fiyatı kadar %20 devlet payı ödemeniz gerekmekte.

Bütün bunların yanı sıra akıllı telefon ve tablet gibi içeriğinde SIM kartı bulunan mallar için ayrıca devlete harç parası da yatırmanız isteniyor. Yani SIM kartı bulunmayan bir tablet, akıllı saat ya da telefon alacaksanız herhangi bir sorun yaşamazsınız.