Türk yapımı bir FPS oyunu olan ve bu nedenle çıktığı günden bu yana Türk oyuncular arasında büyük yankı uyandırmayı başaran Zula, her geçen gün artan oyuncu kitlesi ile yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Zula’da kolay yoldan zafere ulaşmak isteyenlerin rağbet ettiği Zula oyun tüyoları ise doğru şekilde uygulanmaları halinde Zula severlere büyük faydalar sağlayabilmektedir.

Zula Oyun Tüyoları

Kendine has dinamikleri ile karmaşık bir oyun olan Zula’da başarı elde etmek için uygulanabilecek olan bazı Zula oyun tüyoları bulunmaktadır. Buna göre Zula’da ismini herkese duyurmak isteyenlere aşağıdaki taktikleri uygulayabilecekleri söylenebilir:

Doğru Silah Seçimi

Zula oyun taktikleri içerisinde ilk sırada doğru silah seçiminden söz edilebilir. Bu bağlamda Zula severler oyuna başladıkları ilk aşamalarda kendileri için en uygun silah tercihini yapabilmek için bazı silahların özelliklerini tam anlamıyla bilmelidir.

M4A1: Bu silah, en çok da oyuna yeni başlayan ve kendini geliştirmek isteyenler için idealdir. M4A1 ayrıca yakın mesafelere sprey yollamak için de tercih edilebilir.

AK-47: Uzun menzilli bir silah arayanlara AK-47 tavsiye edilebilir. Sekme oranı yüksek olması nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilmeyen AK-47 mekaniklerinin tam anlamıyla çözülmesi halinde rakipler için öldürücü bir silah haline gelebilir.

AWP: Keskin nişancıların tercihi olan AWP, düşmanını tek mermiyle avlamak isteyenler için idealdir. Hızlı dürbün açma özelliği ise bu silahı Zula oyuncularının sevgilisi haline getirmektedir.

 Takım Çalışması

Zula oyun tüyoları içerisinde doğru silah seçiminin öneminden sonra takım çalışmasından da söz edilebilir. Buna göre Zula’da sıralamalarda liderliğe oynamak isteyen oyunculara mutlaka kendilerine iyi bir takım bulmaları ve takım ile uyum içerisinde hareket ederek derece kazanmaları tavsiye edilebilir.

 Ayak Sesi Dinleme

Zula oyun tüyoları içerisinde başka bir önemli konunun da CS oyunundan da bilinen ses kasma taktiği olduğu söylenebilir. Ayak seslerini dinleyerek hareket etmeyi baz alan bu taktikte rakiplerin hareketleri önceden sezilerek buna göre saldırıya geçilebilir ve bu sayede pek çok rakibi gafil avlamak mümkün hale gelebilir. Zula’da en çok tercih edilen tüyolardan birisi olan bu tüyo, gerçek anlamda profesyonel olan Zula oyuncularının vazgeçilmezlerinden birisidir.

Zula oyun tüyoları hakkında bir şey sormak isterseniz aşağıda yorum bölümünü kullanabilirsiniz.