Bugün sizlere için Daha iyi bir Gamer olmak 10 tüyoyu paylaşmak istiyoruz. Uzun araştırmalarımız sonucu internette çok saçma öneriler ile karşılaştık ve bunları derleyip bir yazı oluşturalım dedik. Bunlardan en saçması sevgilimden ayrılın ve oyun oynayın diye bir öneriydi. Bunlara gerek yok. Aşağıda paylaştığımız Daha iyi bir Gamer olmak 10 tüyoyu okumanız yeterli olacaktır. İsterseniz okumadan önce pubg mobile tüyolar yazımıza göz atabilirsiniz.

Daha İyi Bir Gamer Olmak için 10 Tüyo

Daha İyi Bir Gamer Olmak için 10 Tüyo

1- Tek oyuna odaklanın : Ben normalde CS:GO oynuyorum ama Dotada da çok iyiyim LOL oynuyorum ama fifa’da da herkesi yenerim vesaire diye bir şey yoktur. Tek bir oyuna odaklanmış biri mutlaka sizden daha iyi oynayacaktır o yüzden iyi bir Oyuncu olabilmek için önce tek bir oyunda odaklanmanız gerekir seçerken de en iyi olduğunuz en uzun süre oynayabileceğiniz

 

2- Ekipman önemli : İyi bir oyuncu olmak için ekipmanın şarttır. En pahalısı olmak zorunda değil. En iyi ve en ucuz bir marka ile Gamer oyuncu olabilirsiniz. Uygun fiyatlara yeterli ekipmanlar toplamak mümkün. Burada en önemli olan size uygun ekipman almaktadır. 500 TL Mouse alıp elinize uymuyorsa 50 TL lik elinize oturan bir Mouse daha iyidir. Fps oyunlarda mecbur biraz donanımınız iyi olmak zorundadır. Fps oyunlarında 144 hz monitörde 60 HZ oranla daha kolay oynarsınız.

 

3- Pratik yapılmalı : Herkesi bildiği gibi oyunlara ne kadar fazla oynarsanız o kadar iyi Gamer olursunuz. Burada önemli olan oyunu oynarken yaptığınız hatalardan ders çıkarmak. O hataları tekrarlamayarak kendinizi geliştirmelisiniz. Kendinizden daha iyi oyuncularla oynamalısınız ve kendi seviyeniz den düşük ya da aynı seviyedeki insanlarla oynarsanız kendinize asla geliştiremezsiniz.

 

4- Oyun Mekanikleri:  Gamer oyuncuları normal oyunculardan ayıran en önemli özelliklerden biri oyun mekaniklerine tamamen hakim olmaksıdır. Oyun mekanikleri derken : Örneğin Cs:GO bir silahın kaç saniyede sarjor doldurduğu, Loto’da veya LOL de heronun tüm özelliklerini,strateji oyunu oynuyorsanız hangi birimlerin hangi birimlere üstün olduğunu bilmelisiniz. Eğer oynadığınız oyunun mekaniklerine hakimseniz oyun içi aldığımız kararların doğru olma ihtimali artar ve bu sizi daha iyi bir oyuncu yapar.

 

5- Oyun ayarları: Oyun için çözünürlük ayarları, mouse sensitivity ayarları, klavye kısayolları gibi her oyuncunun kendine göre ayarları vardır.Zaman içinde kendimize en uygun olanları bumalısınız. En büyük yanlış ise profesyonel oyuncuların ayarlarını taklit etmektir ya da bir arkadaşınızdan duyduğunuz Ben Sweet iyi 10 yaptım Terminatör döndüm gibi abartılı cümlelerdir. Bu kesinlikle yanlıştır. Oynadıkça yerine oturan hafızanız yaptığınız değişikliklerle altüst olur kendi ayarlarınızı bulun ve değişiklik yapmayın.

 

6- İletişim ve Takım oyunu : Eğer tek başına oynanan FIFA veya starcraft değil de Cs:Go, Valorant gibi takım oyunları oynuyorsanız kazanmanın tek yolu oyun içi iletişim ve takım oyunudur. Bu yüzden takımının ve sürekli iletişim halinde olmalı ve takım çalışması yapmalısınız Örneğin CS de adamı gördünüz hemen nereye gittiğini bildirmeli, birine hasar verdiyseniz söyleyin, ses aldıysanız hemen paylaşın. Ne kadar çok takımınıza konuşur ve bilgi akışı sağlarsanız o kadar kazanma olasılığı

 

7- Spor yapmak : Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bugün profesyonel oyuncuların çoğu aynı zamanda spor salonlarında vücut geliştirme ile uğraşmaktadır.Aynı zamanda kendinize güven duygusu katmaktadır. Bu da oyunlarınızı oynarken etkilemektedir. Gamer olmak için en önemli bir tüyolardan biridir. Özellikle oyun aralarında kalkıp 5-10 şınav veya mekik çekmeyi unutmayınız.

 

8- Sakin oynamak ve sinirlenmemek : Gamer oyuncuların en önemli özelliklerinden biride sakin oynayıp ve sinirlenmeden oynamasıdır. En büyük yanlışlarımızdan biri çabuk sinirlenip,oyunda moralimizin düşmesidir. Bu yüzden soğukkanlı olup oyunumuza devam etmeliyiz. Takım arkadaşlarımızın yaptığı hatalarda onları kırmayıp, daha iyi oynamaları için teşvik etmeliyiz.

 

9- Gamer oyuncuları izlemelisiniz: Pek çok kişinin yapmadığı bu tüyoyu sizler yapmalısınız. Gamer oyuncuları kaçırmadan her gün taktiklerini bilerek izlemelisiniz. Gamer oyuncuları hayatlarının çok fazla kısmını oyun oynayarak geçirdiği için taktikleri bilmektedir. Sizde bu taktikleri öğrenerek onlara rakip olabilirsiniz. Bu madde Gamer olmak 10 tüyo yazımızın en önemli maddesi olabilir.

 

10- Zevk alın: Eğer oynadığınız oyundan zevk almıyorsanız performansınız inanılmaz derecede düşer. Örneğin üst üste 3.kez oyun kaybettiniz büyük bir sinirle 4 kez oynamaya çalışırsınız yapmayın. Ara verin kendinize gelip sakinleştirin. Çünkü hızlı bir şekilde oyuna tekrar girerseniz oyundan zevk almadan sadece kazanma içgüdüsü ile oynayacaksınız. Eğer oynadığınız oyunlar size zevk vermiyorsa bir süre ara verin.

Daha iyi bir Gamer oyuncu olmak için sizinde tüyonuz varsa aşağıda yorumdan bize yazabilirsiniz.