Bahar Dönemi Eğitimlerin Online olması

Bahar Dönemi Eğitimlerin Online olması detaylı bilgi

Bahar Dönemi Eğitimlerin Online olması hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Bahar Dönemi Eğitimlerin Online olması gerekli mi şimdi detaylandıracağız.

Koronavirüsün birden fazla mutasyona uğramış hali  olan Omicron varyantı, Türkiye’de daha sık karşılaşmaya başlandı. Omicron varyantı sebebiyle Bahar Dönemi Eğitimlerin Online olması gündeme gelmiştir. Omicron varyantı yüzünden şimdiden bazı üniversiteler bahar dönemi için karar aldı ve online eğitimlere geçildi.

Omicron varyantının yayılmasıyla nedeniyle birçok üniversite ani bir kararla uzaktan eğitime geçtiklerini duyurdu. İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu yaptığı açıklamada Covid-10 ile ilgili yeni tedbirlerini aldıklarını bildirdi. Prof Dr. İsmail Koyuncu, sosyal medya hesabından yaptığı detaylı açıklama şu şekildedir :

Son bir haftalık dönemde yerleşkelerimizdeki yurtlarda kalan ve derslere devam eden öğrencilerimize Covid-19 pozitif vaka sayılarının hızla arttığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle hastalığın yayılımını yavaşlatmak için tedbirler almaya ihtiyaç duyduk. Aldığımız tedbirler kapsamında 2021-2022 Güz Yarıyıl sonuna kadar, yüz yüze yürütülen derslerin tamamının hibrit yöntemle yürütülmesine karar verilmiştir. Öğretim elemanlarımız dersi sınıfta anlatacak ve sınıfa gelebilen öğrenciler dersi yüz yüze dinleyecek, sınıfa gelemeyen öğrenciler ise dersi eşzamanlı olarak Zoom yayınında uzaktan takip edecektir.

Koç Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Covid-19 kapsamında Koç Üniversitesi yaptığı açıklamada 7 Ocak 2022 ye kadar Tıp ve Hukuk fakültesi uygulaması dersler dışında diğer tüm derslerin ve final sınavlarının uzaktan yapılması kararı alındığını duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Vaka sayılarının artması nedeniyle Boğaziçi Üniversitesi de 4 Ocak 2022 Tarihine kadar derslerin çevrimiçi yapılacağını duyurdu.

Işık ve Acıbadem Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Covid19 artması nedeniyle Işık ve Acıbadem Üniversitesi‘de ani bir karar alarak uzaktan eğitime geçtiğini duyurdu. Daha birçok Üniversite Bahar Dönemi Eğitimlerin Online olması kapsamında toplantı yapmaktadır.

Uzaktan eğitime geçen Üniversitelerden haber geldikçe sitemizde yer alacaktır. Bizi takip etmeyi unutmayın.

Aşağıdaki yorum kısmından Bahar Dönemi Eğitimlerin Online olması hakkında görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer yazılarımız :

25 Aralık 26 Aralık Direksiyon sınavı

KPSS–2021/10 Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Hakkında Duyuru

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu