Makarna Yapmanın Püf Noktaları

Makarna Yapmanın Püf Noktaları detayları

Makarna Yapmanın Püf Noktaları ile ilgili detaylar vereceğiz. Salçalı Makarna Yapmanın Püf Noktaları detaylı..
Öğrenci evlerinde en çok yemeklerinden biride makarna olmuştur. Anne yemeklerinden en çok sevdiğimiz biride salçalı makarna olmuştur. Her restaurantta karşımızı çıkan bu makarnaların pişirmesindeki en önemli aşama haşlama kısmıdır. Eğer yanlış bir zamanlama ile pişirirseniz makarnanız lapa olması kaçınılmazdır. Az pişirdiğiniz takdirde ise çiğ hamur tadı almanızda kaçınılmazdır.

Makarna Yapmanın Püf Noktaları

  • Süzme yönteminden ziyade demleme yöntemini kullanmayı deneyiniz. Demleme yöntemiyle pişirmek zor olduğu için size süzme yöntemi ile ilgili taktikler vereceğiz.
  • Çeşit fark etmeksizin makarna yapmak istediğinizde ilk aşamada tencere seçimi önemlidir. Makarna Yapmanın Püf Noktalarından birisi uygun tencere seçimini yapmaktır. Makarna haşlarken mutlaka geniş bir tencere seçmeniz gerekmektedir.
  • Makarna yapmanın ikinci kuralıda uygun ölçüde su kullanmaktadır. Mutlaka fazla suyla yaparak  makarna sudan dışarı çıkmasına engel olunuz. Fokur fokur suyla kaynamasına özen gösterin. Kesinlikle su sıcak olmadan makarnayı içine atmayınız.
  • Makarna Yapmanın Püf Noktaları biride  tuz diyebiliriz. Suyu tencereye aldığımızda makarnayı atmadan önce biraz  atınız. Makarnanın daha lezzetli olmasını sağlar.  Sonradan pişmiş makarnanın üstüne tuz atmak lezzetli yapmaz.
  • Makarna paketinin üstünde yazan pişirme sürelerine dikkat ediniz. Her makarnanın bir pişme süresi bulunmaktadır. Pişirme süreleri paketin ön kısmında yer alır ve o dakikaya uyarak pişirme yapınız.
  • Makarnanız piştikten sonra mutlaka sos için suyundan ayırınız. Süzme aşamasında ise kesinlikle soğuk suyla makarnayı temas ettirmeyiniz.
  • Makarnanız soğumadan sosunu yapıp karıştırınız. Makarna soğudukça sosu içine çekmesi zorlaşır.

Yemeksepeti 30 TL İndirim Kodu kullanarak Yemeksepeti den uygun fiyata makarna siparişi verebilirsiniz.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu