Kariyer Planlamanın 6 Püf Noktası

Kariyer planlamak istiyorsanız profesyonel bir yardım alarak zirveye kısa sürede ulaşabilir ve çok çalışarak rakiplerinizi eriyebilirsiniz. Günümüzde her bireysel iş ve toplu yerlerde çakışan bireylerin de bazı özellikleriyle diğerlerinden üstün tutulduğu bilinmektedir. Peki bu ilgi nasıl meydana gelir ve bu ilgiyi gören kişiler hangi adımları uygulamışlardır? Birlikte inceleyelim.

1- Çalışma Saatinizi Arttırın

Çalışma saatinizi arttırmak hedefe varma sürenizi kısaltır. Örneğin günlük çalışma planınıza ek olarak her gün iki saat daha fazla çalışmak için diğer aktivite ve planlarınızdan fedakarlık edin. Haftanın yedi günü boyunca bu kurala uyamasanız da en azından beş gün boyunca çalışma saatinizi arttırın. Böylelikle olduğundan daha çabuk hedefinize ulaşacaksınız.

2- İlgi Alanınızda Çok Kitap Okuyun

Kitap okumak her bireyin beyin gelişimi, duygu düşünce gelişimi, yorum gelişimi için gerekli ve temel kuraldır. İnsanoğlu ancak okuduğu kadarıyla bilgilidir ve ancak okuyarak bir adım öteye gidebilir kuralını aklınızdan çıkarmayınız. İlgi alanınızda yazılmış birçok eseri ivedilikle okuyunuz.

3- Güncel Bilgileri Takip Edin

Güncel bilgileri takip ederek ve ileri görüşlülüğünüzü de kullanarak ilgilendiğiniz alanda içerik üretebilirsiniz. Böylelikle daha önceden var olmayan bir adım atmış olur ve kendinizi çağın gereklerine uygun adım atarken popüler sıralamalarda bulursunuz, daha çok dikkat çekersiniz.

4- Motivasyonunuzu Yüksek Tutun

Her işin başlangıcı bireyin kendine inanması ve bu yolda verdiği mücadeledir. Kendine inanmayan bir insan başkalarının söyledikleriyle veyahut ayağına takılan taşla hedefinden çok kolay vazgeçebilir. Oysa kendine inan bir insanı hedefinden hiçbir şey vazgeçiremez ve o insan o hedefe varasıya kadar tüm güçlüklere diş biler.

5- Somut Çalışın Soyut Değil

Hedefe varmak istiyor lakin sadece bu hedefin hayalini kuruyorsanız üzgünüm ki başaramazsınız. Çok hayal kurmak hedefe gitmenizi engeller ve en basit çukurlara düşmenize yol açar. Oysa hedefiniz için her daim somut adımlar atmalısınız ki hem kendinize olan inancınızıa inanın hem de isteyince nereleri başarabileceğinizi kendi gözlerinizle görün.

6- Başkalarının Söylemleriyle İlgilenmeyin

Başkaların söylemleri bizi üzmekten başka ne yapar? Hanginiz başkasının aklıyla doğru yola gitti ve o yoldan kova kova su getirdi? Hiç. Hem de koca bir hiç! Öyleyse başkaları sizin için hep ‘başkaları’ olarak kalsın ve çevrenizde sizinle ilgili söylenen hiçbir söze aldanmayın. Sizin o hedefi nasıl arzuladığınız ve uğrunda neler yaptığınızı sizden başka kimse bilemez. Bu yüzden kendinize güvenin ve başkalarının söylemleriyle ilgilenmeyin.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu