COVID-19 Stresinden Kurtulmanın 3 Püf Noktası

COVID-19’dan kurtulmak, yaşanılan olayların ağırlığını azaltmak ancak psikolojimizi farklı yönlere çekmekle mümkündür. Peki nasıl bir adım uygularsak kendimizi daha huzurlu ve mutlu hissederiz? Aşağıda açıklayacağımız 5 püf nokta ile COVID-19 stresinden kurtulalım.

  1-Evde Kalıyorsanız Medya Kullanımını Sınırlandırın, Haberlere Ağrılık Vermeyin
 
Sosyal medyada uzun süre vakit geçirmek ve haberlere ağırlık vermek yaşanılan olumsuzlukları sürekli göz önünde bulundurmak demektir. Haberlere baktığımızda genellikle iç açıcı olmayan, bizi derinden etkileyen ve her gün ‘Bu da mı gerçekleşecekti’ dediğimiz bir çok haber yer akmaktadır. Elbette haberleri takip etmeliyiz fakat önemli olan bu haber dozunu ayarlamaktır.
 
2- Dikkatinizi Haberlerden Yöne Değil Kendi İlgi Ve Alanınıza Çekin

  Haberlerin etkisi altında kalmak ve sürekli o olumsuzlukları düşünmek yerine kendinize uğraş alanları bulunuz. Bu alanlar sizi geliştirmeye yardımcı olursa ve özellikle kariyeriniz için temel basamakları içerirse işinizde çok daha başarılı olursunuz. COVID-19 dünya genelini sarmışken siz de kendi işinizi büyütür ve sağlam adımlarla ilerlersiniz.

 3- Kendi İçinize Yönelin

Her bireyin kendi içine yönelerek duygu ve düşüncesini rahat tanımlamak için akraba, komşu, arkadaştan uzak kalması gerekir. İnsanlarla olan ilişkilerinizi geliştirmede ‘ben’ dilini esas alarak kendi kendinize konuşmayı öğrenin ve COVID-19 sürecinden sonra çevrenizle olan iletişiminizde pik seviyeye yükselim. Böylelikle başkalarının konuşma telaşından uzak kalırsınız ve manevi yönünüzü geliştirirsiniz.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu