Xiaomi Robot Süpürge Yedek Parça

Türkiye’de Xiaomi robot süpürgelerinin yedek parça temini kullanıcıların en çok zorlandığı konulardan bir tanesi.

Elektronik eşyalar arasından en çok rağbet gören modellerde, her ne kadar filtre ve temizleme bezi gibi aksesuarlar rahatlıkla bulunabilse de, yedek parça temini oldukça zor olabiliyor.

Bu durumda kullanıcıların çoğu yurt dışı bazlı Amazon, eBay ya da AliExpress gibi marketlerden yedek parça isteme yolunu seçiyor. Özellikle ilgili ürünlerin batarya kategorisinde büyük talep var.

Xiaomi Robot Süpürge Bataryası Fiyatları

Yurt dışındaki Xiaomi robot süpürge batarya fiyatları da kalite ve satıcıya bağlı olarak sıklıkla değişmekte.

Orijinal olarak garantiden temin edebileceğiniz batarya fiyatları 300-600 Türk Lirası arasında olabiliyor. İlgili parçasını değiştirmek istediğiniz ürününüzü resmi mağazalar aracılığıyla ulaşabileceğiniz distribütörlere götürerek fiyatlar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

AliExpress, Amazon ve eBay gibi siteler üzerinde de Xiaomi robot süpürge batarya fiyatları 20 dolar ile 50 dolar arasında değişmekte. Çoğu satıcı bu oranların ortalamasını tutturarak 30-40 dolar bandında ürünlerini satıyor.

Satıcıların iddialarına göre orijinal olan bu ürünlere ufak bir internet araştırmasıyla sizler de göz atabilir, vergisini ve kargo ücretini ödeyerek sipariş edebilirsiniz.

Robot Süpürge Yedek Parça Fiyatları

Diğer robot süpürge yedek parçaları fiyatlarıysa gene AliExpress ve eBay gibi platformlar üzerinde değişiklik göstermekte. Pil ve sensör gibi nitelikli parçalar daha pahalıya satılırken; gövde ve vida gibi parçalarsa daha ucuza satılıyor.

Alacağınız ürünlere eğer Avrupa’dan geliyorsa %18, Avrupa dışından geliyorsa %20 kadar gümrük vergisi ödemeniz gerektiğini hatırlatalım. Amazon gibi platformlar bu vergiyi sizden ödeme ekranında alarak sizin adınıza öderken, AliExpress ve eBay gibi platformlar böyle bir hizmet vermiyor.

AliExpress ve eBay gibi platformlar üzerinden yapacağınız alışverişlerde gümrük vergisini kapınıza gelen kargocuya ödüyorsunuz. Çok istisnai durumlarda, gümrük memurlarının sorun çıkarttığı ürünlerde, gümrüğe giderek vergi ödemenizi gerektirecek durumlar da doğabiliyor.

Yapacağınız satın alımlarda herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için istediğiniz ürünün kargo parasını ve vergi oranını iyi hesaplamayı unutmayın, birçok satıcının Türkiye’ye çok cüzi miktarlarda ya da bedavaya kargo hizmeti verdiğini de hatırlatalım. İyi alışverişler diliyoruz.

 

Bu yazımızda Xiaomi Robot Süpürge Yedek Parça ile ilgili detaylı bilgiler verdik. İsterseniz Xiaomi Vacuum Cleaner Yedek parça, Xiaomi Robot Süpürge batarya, Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Yedek Parça, Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Yedek parça, Xiaomi Süpürge Yedek parça, Robot Süpürge Yedek Parça, Xiaomi 1C yedek parça, ile ilgili bilgiler almak için Google Arama servisinde arama yapınız.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu