Robot Süpürge Gümrük Vergisi Hesaplama

Siz de yurt dışından robot süpürge almak isteyenlerdenseniz robot süpürge gümrük vergisi ödemeniz gerektiğini biliyorsunuzdur.

Yurt dışı bazlı olan ve Türkiye’ye gönderim yapan Amazon robot süpürge satışlarını gerçekleştiriyor, Roborock S5 Max gibi birçok alternatifi bulunan bu sitenin dışında da daha farklı platformlardan alışveriş yapabilirsiniz.

Bütün bu alışveriş platformlarının ortak özelliği ise hepsinden yapacağınız satın alımlardan robot süpürge gümrük vergisi ödemeniz gerektiği.

Yurt dışından robot süpürge almak aslında çok kolay. Tek yapmanız gereken birçok alternatif içerisinden istediğiniz modeli seçmek ve robot süpürge gümrük vergisi hesaplamasını gerçekleştirerek siparişinizi vermek.

Avrupa’dan gelen ürünlerde %18 olan ve Avrupa dışından gelen ürünlerde %20 olan robot süpürge vergisi aslında hemen hemen her alandaki siparişlerinizde geçerli.

Yurt Dışından Robot Süpürge Almak

Siz de yurt dışından robot süpürge almak istiyorsanız tahsil edilmesi gereken devlet payını ödedikten sonra istediğiniz gibi ürününüzü kullanabilirsiniz, genellikle kapınıza gelen kargocu tarafından tahsil edilen bu devlet payını ödediğiniz sürece herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınızdır.

Amazon Robot Süpürge

Ancak Türkiye’ye Avrupa’dan gönderim yapan popüler platform Amazon robot süpürge satışlarında farklı bir ödeme metodu izliyor. Türkiye’ye olan gönderimlerini son derece resmi kanallarla ve güvenle gerçekleştiren firma, devlete yatırmanız gereken payın tahsilatını da sizden ödeme ekranında alıyor.

Böylelikle devlet payını sizin adınıza gümrükte yatıran Amazon, sizi kapınıza gelen kuryeye herhangi bir ücret ödeme külfetinden ya da gümrük dairesinde çalışan memurların yapacakları bir hatadan dolayı fazla vergilendirme çıkması gibi risklerden kurtarmış oluyor.

Hem Avrupa’dan gönderildiği için daha düşük fiyat ödemek hem de devlet payıyla bizzat uğraşmak istemiyorsanız Amazon robot süpürgelerden satın alabilirsiniz.

Roborock S5 Max

Eğer yurt dışından alışveriş yapmak istemiyorsanız da Türkiye pazarında resmi olarak bulunan model Roborock S5 Max’i tercih edebilirsiniz.

Yurt dışı alışveriş sitelerinde de en çok tercih edilen modellerden birisi olan Roborock S5 Max, hemen hemen her kullanıcının memnun kaldığı ürün modellerinden bir tanesi. Bahsi geçen model 3 farklı su akışı kontrolü, farklı zeminlere olan uyumluluğu, kısa şarj olma süresi ve uzun giden şarj yapısıyla öne çıkmakta.

 

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu