Aliexpress Türkçe

AliExpress Türkçe Hizmet Veriyor mu?

AliExpress Türkiye mağazası ülkemiz için hizmet vermeye çok uzun zaman önce başladı. AliExpress Türkçe üzerinden alışveriş yapan birçok kullanıcı genellikle AliExpress güvenli mi sorusunun da yanıtını aramakta.

Çin merkezli alışveriş devi olan AliExpress Türkçe dil desteği ile beraber ülkemize aktif olarak ürün yollamakta. Yurt dışı alışverişlerinin vazgeçilmez adresi olan AliExpress Türkiye mağazası, her geçen gün aktifliğini ve kullanıcı kitlesini de arttırmaya devam ediyor.

AliExpress Türkiye Mağazası

Eğer AliExpress güvenli mi diye soruyorsanız AliExpress Türkiye mağazası üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların genellikle memnun ayrıldığını biliyoruz.

Satıcıdan satıcıya değişebilen bu memnuniyet oranını ölçmenin de aslında oldukça basit bir yolu bulunuyor, bu yol ise kısaca şu şekilde:

Popüler alışveriş platformu üzerinden herhangi bir ürünü beğendiğiniz zaman satıcısının kim olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Eğer alıcılar tarafından iyi yorumlar almış ve puanlanmış bir satıcıya denk geldiyseniz rahatlıkla alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak durum tam tersiyse o satıcıdan uzak durmanızı ve başka satıcılara yönelmenizi tavsiye ediyoruz.

AliExpress Güvenli mi?

AliExpress güvenli mi sorusunun cevabı da aslında bu noktada ortaya çıkmış oluyor.

Eğer genellikle iyi yorumlar alan bir satıcıya denk geldiyseniz muhtemelen hiçbir sorun yaşamayacaksınızdır, çünkü bu tipteki satıcılar kargo, ürün tedariki, paketleme, defolu ürün ve benzeri herhangi bir durumda problem olsa bile size ücret iadesi sağlarlar.

Ancak AliExpress Türkçe üzerinden yapacağınız alışverişlerde kötü bir satıcıyı tercih ederseniz işiniz zorlaşabilir. Bu durumda da AliExpress Türkçe ekibi size yardımcı oluyor ve genellikle para iadesi gerçekleştiriyorlar.

Ek olarak yapacağınız alışverişlerde satıcının Türkiye’ye kargo gönderimi yapıp yapmadığına ve gönderiyorsa da kargo ücreti olarak ne talep ettiğine dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yorumları sadece Türk kullanıcılara filtreleyerek satıcının Türkiye’ye sorunsuz ürün tedariki sağladığından da emin olabilirsiniz.

Alibaba

AliExpress’i anlatmışken Alibaba platformundan da bahsetmezsek olmaz. AliExpress modelini toptan satışa uygulayan Alibaba en güvenli yurt dışı toptan alışveriş platformlarından bir tanesi.

Çin merkezli olan Alibaba üzerinden birçok tedarikçi ile görüşebiliyor ve onlardan toplu ürün alımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Kısacası Alibaba, sadece toplu alımlara izin veren ve sizi farklı ülkelerdeki tedarikçilerle buluşturan bir online ticaret platformu denilebilir.

 

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu