Aliexpress Vergi

Aliexpress Vergi Oranları Nedir?

Yurt dışından alışveriş yapanlar ya da yapmayı planlayanlar için devlete ödenmesi gereken ücret miktarı her zaman soru işareti olmuştur.

Özellikle birçok müşterinin AliExpress vergi oranları nedir sorusunu merak etmesi bu duruma büyük bir örnek, çünkü yurt dışı alışveriş denince akla gelen ilk platformlardan birisi her zaman AliExpress oluyor.

AliExress Alışveriş Yapmak

Siz de AliExpress alışveriş yapmak istiyorsanız muhtemelen AliExpress vergi oranları nedir diye merak ediyorsunuzdur.

Sonuç olarak yurt dışından gelen hemen hemen her üründe devlete ödenmesi gereken bir ücret bulunuyor, gümrük tarafından her siparişe göre farklı belirlenen ve tahsil edilen bu ücretin elbette belirlenmesinde bazı kıstaslar mevcut.

Ücret tahsilatı sadece AliExpress alışveriş yapmak için değil, bütün yurt dışı siparişleri için geçerli olarak aynı hesaplanıyor. Dolayısıyla AliExpress vergi oranları nedir sorusunun cevabı da net olarak verilebilir.

Resmi Gazete’de Avrupa üzerinden gelen ürünlere %18, Avrupa dışından gelen ürünlereyse %20 olarak belirlenen gümrük vergisi oranı sabittir. Çin merkezli olduğu için de AliExpress vergi oranları nedir sorusunun cevabı satıcıya ödenen ücretin %20’si kadar denilebilir.

Fakat dergi ve kitap gibi yazılı içerikler için 150 Euro’ya kadar gümrük muafiyeti olduğunu ve üstte verdiğimiz bu hususların sadece ticari olmayan alışverişlerde geçerli olduğunu da belirtelim.

AliExpress Kargo Takip

AliExpress alışveriş yapmak isteyenlerin bir diğer sorusu da genellikle AliExpress kargo takip sistemi üzerine.

AliExpress kargo takip sistemi aslında gayet verimli ve iyi çalışmakta, ancak bazı durumlarda satıcılar bu hizmeti sağlamak için ek ücret talep edebiliyorlar.

Ürünün fiyatına dahil edilmiş bir şekilde ya da ek ücret ödeyerek aldığınız AliExpress kargo takip hizmetini platformun kendi sistemi üzerinden inceleyerek paketinizin nerede olduğunu rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz.

Alibaba Türkiye

Tekli alınacak ürünlerde AliExpress alışveriş yapmak için gayet yeterli bir platform, ancak toplu satın alımlarda Alibaba Türkiye’yi de boş geçmemek gerekiyor.

An itibariyle Alibaba Türkiye’ye de hizmet vermekte, siz de Alibaba Türkiye üzerinden çeşitli tedarikçilerle irtibat kurarak toplu satın alımlar gerçekleştirebilirsiniz.

Toplu yapacağınız alışverişlerde anlaşacağınız tedarikçiyi bir önceki satışlarından aldığı puanına ve geri dönüşlerine bakarak seçmenizi öneriyoruz, böylelikle olumlu geri dönüş alan kişilerle ticaret yaparsanız muhtemelen hiçbir sorun yaşamayacaksınızdır.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu