Saç ekimi için yeterli bütçesi olmayanlar saç ekimini devlet karşılıyor mu? diye merak etmektedir.

Bilindiği gibi devlet hastanelerinde gerçekleştirilen muayenelerin ve tedavilerin ücretleri SSK tarafından karşılanmaktadır. Ancak maalesef saç ekim hizmeti buna dâhil değildir. Yani estetik amaçlı yapılan saç ekimi devlet hastanesi tarafından karşılanmaz.

Eğer saç ekimi yüzün yanması, trafik kazası nedeniyle saç derisinin zarar görmesi gibi durumlardan dolayı plastik cerrah tarafından gerekli görülürse devlet tarafından karşılanır.

Bunun haricinde saç ekim ücretini vatandaşlar kendileri ödemek durumundadırlar. 2015 yılında İstanbul Ok Meydanı Hastanesi ve Bayburt Devlet Hastanesi’nde saç ekimi uygulanmaya başlanmıştır.

Yukarıda bildirilen geçerli sebeplerden biri mevcutsa saç ekim işlemi için heyetten rapor alınmalıdır. Bu durumda uygulama söz konusu hastaneler tarafından yapılacak ve ücret SSK tarafından karşılanacaktır.

Devlet Saç Ekimini Karşılar mı?

Saç ekimi özel hastanelerde, özel kliniklerde veya saç ekim merkezlerinde yaptırılabilir. Fakat nerede uygulanırsa uygulansın devlet bunu karşılamaz. Özel hastanelerdeki muayene ve tedavi masraflarını devlet üstlenmektedir.

Ancak sigorta saç ekimini karşılar mı? sorusuna olumlu bir yanıt vermemiz mümkün değildir. Saç ekimi isteğe bağlı özel bir operasyondur ve nerede yapıldığı fark etmeksizin, ücreti devlet tarafından ödenmemektedir.

En Ucuz Saç Ekimi Nerede Yapılıyor?

Saç ekimi en ucuz nerede yaptırılır? diye düşünmekten ziyade, en kaliteli ve güvenilir yeri bulmaya çalışmalıdır. Ucuz saç ekim hizmeti sunan doktorlar mevcuttur fakat sağlığı riske atmamalıdır.

Fiyatın düşük olması kadar doktorun uzmanlığı ve deneyimi de çok önemlidir. Uygun fiyata profesyonel yardım alabilmek için bolca araştırma yapmanız, forum sayfalarında yazılanları okumanız ve daha önce saç ekimi yaptıran kişilere danışmanız önerilir.

Saç ekimini SSK karşılıyor mu? sorusuna ‘hayır’ yanıtını aldıktan sonra en ucuz saç ekim merkezi arayışına girmeniz normaldir. Herkes hayallerine yüksek meblağlar ödemeden kavuşmak ister.

Bunun için bulduğunuz saç ekim merkezlerinin numaralarını not alıp hepsini arayarak fiyat teklifi almanızı da tavsiye etmek mümkündür. Saç ekim fiyatları ne kadar greft ekileceğine göre değişmektedir.

Kellik probleminiz ileri boyutta değilse daha bütçe dostu bir fiyata saç ekimi yaptırma imkânınız vardır. Ayrıca bazı saç ekim merkezleri kredi kartıyla taksitli ödeme fırsatı da sunmaktadır.

Özetle; devlet saç ekimini karşılıyor mu? sorusuna ‘tıbben başka bir çare olmaması ve bunun heyet raporuyla tasdik edilmiş olması hâlinde evet’ diye cevap verilebilir.

Bunun dışında saç ekimi yaptırmak isteyen herkes ücretini ödemekle yükümlüdür. Saç ektirecekseniz bu alanda başarısını ispatlayan, tanınmış bir doktoru tercih etmeniz lâzımdır.

Saç ekimi yapılacak yerde uzman bir plastik cerrahın veya dermatoloğun olması mecburidir. Hakkında bir tane bile olsa şikâyet bulunan bir saç ekim merkezinden uzak durmanız sizin yararınıza olacaktır.

Ayrıca saç ekimini gerçekleştirecek merkezin buna uygun ekipmanlara sahip olması şarttır. Uzun lafın kısası, size düşen ilk olarak iyice araştırmaktır.