Ucuza fotokopi çıktısı almak için ne yapabilirim

Öğrencilerin veya öğretmenlerin en sıkıntılı durumlarından biri de yüksek fiyatlı çıktı almalarıdır. Ödevler, sunumlar, dersler vb durumlar için fotokopi merkezlerine yüksek fiyatlar vermek istemezsiniz. Bu yüzden size ucuza çıktı almak için bir kaç öneride bulunacağım.

Fotokopi – çıktı fiyatları 2021

Fotokopi merkezleri genelde siyah beyaz çıktılar için ortalama 10 kuruş almaktadır. Renkli çıktılar için 50 kuruş gibi bir ücret istenmektedir. Fotokopi fiyatları şehirden şehir e değişiklik göstermektedir. Yoğun fotokopi çıktıları alınan yerlerde bu ücret daha ucuzlayabilir.

Renkli fotokopi maliyeti tonerlerin maliyetli olmasından kaynaklı daha pahalıdır. Bu yüzden siyah beyaz çıktı almaya özen gösteriniz.

Ucuza fotokopi çıktısı almak için ne yapabilirim?

Ucuza fotokopi çıktısı almak için bir kaç malzeme ve makine almanız gerekmektedir. Bu makineler ileride satabilir veya daha çok çıktı alarak maliyeti düşürebilirsiniz.

Eğer toplam 100-200 bir çıktı alacaksınız kartuşlu bir yazıcı alabilirsiniz. Benim yaptığım gibi 1000 üstü bir çıktı alacaksınız fotokopi merkezlerinden daha ucuza gelen bu yöntemi deneyiniz. Öncelikle çıktı alabilmeniz için bir yazıcıya ihtiyacınız var. Bu kartuşlu veya lazer yazıcı olabilir. Diyelim 1000 üstü bir çıktı almak için yapmanız gerekli adımlar :

1- Ucuz ikinci el lazer yazıcı almak

Tonerli yazıcıların maliyetleri daha ucuz olduğu için ikinci el lazer yazıcı bulmanız gerekmektedir. Bulunduğunuz şehrin yakınlarındaki bilgisayarcılardan veya ikinci el sitelerden bir adet ucuza lazer yazıcı temin ediniz. Ben 2 gün önce böyle bir yazıcıyı 420 tl ye satın aldım. Ortalama ikinci el yazıcıların fiyatları 400-1000 tl arasında değişiklik göstermektedir.

Aldığınız ikinci el lazer yazıcının dolu tonerli olarak satın alınız. Genelde yazıcılar dolu tonerli olarak satılmaktadır. Bu dolu toner sizi 1500-2500 hatta 7500 sayfa kadar çıktı almanızı sağlar. Biz ortalama 1500-2000 çıktı alan bir lazıcı satın aldığımızı varsayalım.

2- Ucuza fotokopi kağıdı bulmak

Genelde büyük marketlerin haftalık indirimlerinden 4 kutu fotokopi kağıdı bulabilirsiniz. En son büyük bir markette 30 TL bir fiyatta satılmaktaydı. 4 kutu alarak 120 tl bir maliyette buna harcıyoruz.

  • Şuan ki maliyetleri hesaplarsak 450 ortalama bir yazıcıya verdik 120 tl de fotokopi kağıdı aldık toplam 570 TL harcamış bulunduk.
  • 570 TL yaklaşık 1500-2000 adet çıktı alacağız.
  • 120/1500 bölerek 0.08 ortalama bir fiyata siyah beyaz bir çıktı alabiliriz.
  • Daha sonra işimiz bittiği zaman aldığımız bir fiyata çok kolay bir şekilde satabilirsiniz.

İsterseniz Google arama motorunda fotokopi – çıktı fiyatları 2021, Eskişehir ucuz çıktı, Ucuz fotokopi, fotokopi – çıktı fiyatları 2020, Siyah BEYAZ Çıktı Fiyat, Renksiz çıktı ne kadar, Renkli çıktı ne kadar 2021, Fotokopi Fiyatları 

başlıklarını aratarak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.
İsterseniz diğer konum olan Yurt Dışından Ürün Getirmek Mümkün mü? yazısını okuyabilirsiniz.

 

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu