Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri nelerdir ? Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri hakkında detaylı bilgilendireceğiz.

İnsanların yediği içtiği besinler ve zararlı alışkanlıklar sebebiyle dişleri kolaylıkla sararmaktadır. Evde diş doktoruna gitmeden dişlerinizi beyazlatmanız mümkündür. Evde kolaylıkla nasıl diş beyazlatır sorusuna cevaplar vereceğiz.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ?

Diş kliniklerine gitmeden evinizde kolaylıkla dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Bunun için birkaç yöntem vardır. Diş beyazlatırken birkaç zararlı yolları da kullanmamanız gerektiğini söyleyeceğiz.

1- Diş Macunu ile Diş Beyazlatmak

Güzel görüntülü ve bembeyaz dişleriniz olması için günde en az 2 defa dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir. Diş fırçalamak hem görüntüyü etkilerken hem de sağlıklı dişlere etki etmektedir. Bembeyaz dişlere sahip olmak için en etkili yöntemlerden biri diş macunları ile dişlerinizi fırçalamadır.

2- Karbonat ile Diş Beyazlatma

Evde karbonat ile dişlerinizi fırçalayarak beyaz bir görüntüye sahip olabilirsiniz. İsterseniz karbonata limon suyu da ekleyerek beyazlatma yapabilirsiniz. Bu beyazlatma yöntemi dişlerdeki minelere zarar verme ihtimali olduğu için nadir olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

3- Çilek ile Diş Beyazlatma

Çilek meyvesi dişlerdeki plak oluşumunu önlemektedir. Bu yüzden evde yapabileceğiniz diş beyazlatma yöntemlerinden biri sayılmaktadır. Çilekleri ezerek püre haline getirin. Sonra püreden biraz alarak diş fırçanıza sürün ve dişlerinizi fırçalayın.

4- Muz ile Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında magnezyum fosfor ve kalsiyum bulunmaktadır. Muz kabuğunun içerisinde bol miktarda potasyum bulunduğu için bu yöntemi de kullanabilirsiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğu ile ovunuz.

5- Kalem ile Diş Beyazlatma

Son zamanlarda diş kalemleri çok popüler bir ürün haline gelmiştir. Çok riskli bir ürün olan bu kalemler dişlerinize geri dönüşü olmayan sorunlar açabilir. Böyle ürünleri kullanmadan önce diş doktorunuza başvurunuz.

Sağlıklı Kalmanın 5 Önemli Püf Noktası yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

 

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu